Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19.Dönem Özel Harekat Adaylarının Dikkatine
22.05.2017  
19.DÖNEMDE ÖZEL HAREKÂT BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 
MALATYA POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 
PLANLANAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR

Özel Harekât Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere, Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze Alınacak Öğrencilerin Giriş Şartları ve Eğitim-Öğretimlerine İlişkin Usul ve Esasların 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.


* Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 01 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde yapılacaktır.

* Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze planlaması yapılan adayların 01 Haziran 2017 günü saat: 17.00’ye kadar Müdürlüğümüze geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Geçici kayıt başvurusu bizzat adayın kendisi tarafından yapılacaktır. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

* Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden (Devlet Hastanesi) sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

 

Başarılı Adayların Malatya POMEM Müdürlüğümüze Kayıtları İçin İstenen Belgeler


1. KAYIT DOSYASINDA BULUNMASI GEREKEN EVRAKLAR

1) Nüfus Cüzdanının aslı ve 3 adet fotokopisi

-(Evli ise eşinin de Nüfus Cüzdanının 2 adet fotokopisi)

-(Kendisi veya eşi ad – soyadı değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı, (aslı veya onaylı sureti)

2) 1 Adet ikametgah Belgesi ve fotokopisi  - (Nüfus Müdürlüğünden alınacak)    

3) 1 Adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve fotokopisi-(Açıklamalı ve tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, yaş tahsisi vs. olacak şekilde(Nüfus Müdürlüğünden alınacak)

4) Adli Sicil Belgesi (Evli ise eşinin de Adli Sicil Belgesi) - (Adliyeden alınacak)(Son 15 gün içerisinde alınmış olacak)

5) 10 (On) adet Vesikalık Fotoğraf Biyometrik olacaktır. (Fotoğraflar takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, fotoğrafta sakal ve bıyık kesinlikle olmayacaktır.)

- Evli olanların eşlerinin 3 adet fotoğrafı

6) Evli ise; Evlilik Cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi

7)  Mezun olduğu okula ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

       Lisans veya ön lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte lisans/ön lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

8) Lise ve ortaokulda hazırlık sınıfında okumuş olanlar diploma fotokopisi veya diploması elinde olmayanların ise ortaokul ya da lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ve mühürlü belge - (Aslı ve 1 adet fotokopisi)

9) Askerliğini yapmamış olanlar için Askerlikle İlişiği Olmadığına Dair Belgenin Aslı

-Askerlik yapanlar için Terhis Belgesi ASLI ve 3 adet Fotokopisi (Terhis Belgesinin aslını getirmeyen öğrencilerin kayıtları yapılmayacak olup, kaybedenlerin kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden temin etmeleri gerekmektedir.)

- Varsa askerlik süresince alınan Hava Değişim Raporu.

- Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi.

10) Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti (Adliyeden alınacak)

11) Kan Grubu Kartı

12) SGK Hizmet Döküm Belgesi (1 adet)(SGK numaralarını belirtir resmi evrak)(Sosyal Güvenlek Kurumundan alınacak)

13) Evli olanlar için eşi 657 sayılı kanunu tabii ve 4B statüsünde olanlar için eş görev belgesi onaylı (2 adet)

14)Kendisinde veya eşinde ad-soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı onaylı sureti)

15)Yaş düzeltmesi yaptıranlar için ilgili mahkeme kararı

  2. ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA BULUNDURACAĞI MALZEMELER:

·  Kişisel Eşyalar(Bakım ve Temizlik):

POMEM’e gelirken adaylar saç, sakal, bıyık traslarını olmuş şekilde geleceklerdir.

Aday öğrenciler yanlarında temizlik-tıraş malzemeleri, el sabunu, şampuan, terlik, tırnak çakısı, yeteri kadar iç çamaşırı ve yatılı okul için gereken diğer eşyalarını getireceklerdir

·   Sivil Kıyafet:

Öğrenciler eğitimler sırasında kullanılmak üzere, sıfır yaka desensiz düz açık mavi renkte en az 2 adet t-shirt ve siyah ya da lacivert pantolon getireceklerdir.

Öğrencilerin, mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak resmi istihkakları kendilerine dağıtılıncaya kadar giyebilecekleri mevsimlik kıyafetlerini yanlarında getirmeleri uygun olacaktır. 

·  Spor Malzemesi:

 Adaylar bir takım eşofman ve spor ayakkabısı getireceklerdir.

·  Yatakhane Kıyafeti:

Pijama, terlik, havlu, banyo havlusu veya bornoz vb.

3. ADAYLAR GELİRKEN YANLARINDA GETİREMEYECEĞİ MALZEMELER:

·   Adaylar,  ses, görüntü ve depolama özelliği olan cep telefonu(Akıllı telefon), bilgisayar, tablet v.s, fotoğraf makinesi, kamera vb. gibi elektronik cihazları (elektrikli tıraş makinesi hariç) okula getirmeleri yasaktır.

·     Aday öğrencilerin, her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesini Müdürlüğümüze getirmesi yasaktır.

·  Doktor raporu ve reçetesi bulunmayan ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme ve bitkisel ilaçların getirilmemesi,

·   Ustura, açık jilet ile her türlü kesici ve delici aletlerin getirilmemesi.

·   Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

ÖNEMLİ NOT:

Ayrıca Adaylar Word sayfasındaki “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu​”nu bilgisayar ortamında doldurup çıktısını aldıktan sonra imzalayacaklardır. Öğrenci Bilgi Formu” nu ise çıktısını aldıktan sonra siyah tükenmez kalem ile  doldurup imzalayıp yanlarında getireceklerdir.

-Evli adaylar “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu​” ndan hem kendi hem de eşleri adına ayrı ayrı düzenleyip getireceklerdir.(İmza kısımları unutulmamalıdır)

DİKKAT: İstenecek yeni belgeler olabileceğinden, liste güncellenebilir. Bu yüzden internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.​

GuvenlikSorusturmasiveArsivArastirmasiFormu(1).rar

ÖĞRENCİBİLGİ FORMU.rar​

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ULAŞIM :

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz Malatya - Ankara Karayolu Üzeri 7. Km de ve Malatya-Sivas Karayolu kesişiminde bulunmaktadır.

Otobüs ile Sivas yönünden gelenler; şehir merkezine girdikleri ilk noktada, Batı istikametinden gelenler (Ankara-Kayseri-Adana-Kilis) ise Malatya-Sivas Karayolu kesişimindeki ilk durakta inerek, Doğu istikametinden Malatya-Elazığ gelenler ise MAŞTİ (Otobüs Terminali) otogarda indikten sonra Maşti önünden geçen Polis Okulu-Şoför Okulu veya Organize Sanayi ulaşım araçlarından faydalanarak, Müdürlüğümüz önünde araçtan inerek Müdürlüğümüze gelebilirler.

Şehir içi Ulaşımı tercih edecek adaylar; Şehir Merkezi Durağındaki (Yeni Camii Önü - İnönü Kapalı Çarşı Karşısı) 152 Yakınkent, 2A veya 2C Şoför Okulu Büyükşehir Belediye otobüslerine binerek Müdürlüğümüze gelebilirler.​​

   Ankara Asfaltı 7. km 44110 Merkez / MALATYA

 Tel : 0 (422) 238 00 01 - 02 -03 / 0 (505) 318 44 50
 Fax : 0 (422) 238 00 05

MALATYA POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ​

​​
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • Polsan
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PORTALI
 • TURN BACK CRİME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ